WYMIANA SZTUCZNEJ TRAWY NA ORLIKU

WYMIANA SZTUCZNEJ TRAWY NA ORLIKU

WYMIANA SZTUCZNEJ TRAWY NA ORLIKU

Utrzymanie nawierzchni sportowej w nienagannym stanie, jest kluczowym czynnikiem, który zapewnia bezpieczeństwo osób na niej grających. Sztuczna trawa kładziona na orlikach, pomimo wysokiej jakości, narażona jest na uszkodzenia związane z bardzo ekstremalną częstotliwością jej użytkowania. Czasami wielkość powstałego mankamentu prowadzi nawet do konieczności wymiany produktu na nowy. Jak więc przebiega wymiana sztucznej trawy na orlikach? Oraz do jakich uszkodzeń trawy syntetycznej dochodzi najczęściej? O tym w niniejszym artykule. 

Rodzaje uszkodzeń trawy syntetycznej

Nim przejdziemy do takich aspektów jak naprawa, bądź też całkowita wymiana sztucznej trawy na orliku, postaramy się wymienić najczęstsze uszkodzenia tego typu nawierzchni. Warto zaznaczyć, że ich powstawanie jest całkowicie naturalnym procesem, ponieważ tak jak każdy produkt, trawa syntetyczna z biegiem lat traci swoje parametry jakościowe, na co wpływ ma bardzo duża częstotliwości użytkowania.

Trzy najczęściej pojawiające się rodzaje uszkodzeń sztucznej trawy do boisk piłkarskich:

  • Ubytki w trawie, spowodowane odparzeniami
  • Pęknięcia
  • Odklejające się pasy

Usterki te przyczyniać się mogą do potknięć, upadków, a nawet kontuzji osób grających na takim boisku. Na szczęście mankamenty te można bez problemu naprawić. Nasza firma oferuje usługi klejenia, podklejania oraz wymiany pasów trawy. Ponadto podejmujemy się także naprawy ubytków w nawierzchniach poliuretanowych, na najwyższym poziomie, ręcząc za ich wykonanie gwarancją jakości.

Jak przebiega proces wymiany sztucznej trawy-orlik ?

Wymiana sztucznej trawy na nową jest procesem, na który warto zdecydować się, gdy nasza nawierzchnia sportowa zaczyna tracić swoją ”żywotność”. Żywotność ta trwa ok. 7-8 lat, i jest o tyle istotną kwestią, że po jej upływie czasu gwarancja komfortu gry oraz bezpieczeństwa zdecydowanie spada. 

Przebieg wymiany sztucznej trawy na nową składa się między innymi z takich działań jak :

  • rozbiórka istniejącej zasypki z granulatu gumowego oraz piasku kwarcowego nawierzchni sportowej boiska;
  • demontaż podkładów „shockpad” (puzzle) oraz nawierzchni sportowej ze sztucznej trawy;
  • transport i utylizacja zniszczonej sztucznej trawy;
  • ponowne przygotowanie powierzchni pod naszą nawierzchnię sportową;
  • montaż nowych podkładów “shockpad”
  • instalacja sztucznej trawy;
  • zasypanie trawy syntetycznej piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym

Tak wykonany proces wymiany murawy piłkarskiej, gwarantuje ponowne cieszenie się jej wysokimi parametrami, które zwiększają komfort jej użytkowania.

Reasumując, sztuczna trawa na orlik to produkt, który z biegiem lat zaczyna się zużywać. W zależności od tego w jakim jest stanie, można go podreperować bądź wymienić na całkowicie nowy. Usterki nawierzchni sportowej są jak najbardziej naturalnym procesem, któremu można w łatwy sposób zaradzić. Firmy zajmujące się montażem traw syntetycznych,posiadają odpowiedni sprzęt i materiały, by przywrócić murawie ponownie estetyczny wygląd. Pamiętając jednak o aspekcie, jakim jest żywotność takiej nawierzchni sportowej, trzeba liczyć się z tym, że z biegiem lat produkt ten należy będzie poddać całkowitej wymianie. Jeśli więc trawa na Twoim orliku wymaga naprawy bądź wymiany, a zależy Ci na wysokiej jakości produkcie, koniecznie skontaktuj się z nami! Posiadamy najlepsze produkty, oraz grono specjalistów, którzy sprawią, że boisko sportowe znów będzie komfortowym i bezpiecznym miejscem do uprawiania sportów. 

 

 
Torakol Call Now Button